Drodzy uczniowie. Ci najmłodsi  i starsi.

Drodzy uczniowie. Ci najmłodsi  i starsi.

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Nikt na świecie jej nie przewidział. Pewne rzeczy muszą się zmienić.  Nie wstajecie jak zwykle. Nie idziecie do szkoły.  Musicie zostać w domu. Robicie to po to, żeby chronić zdrowie i zminimalizować ryzyko, że zachorujecie. Dorośli (rodzice, nauczyciele) zorganizują ten czas w ciekawy sposób.  Możecie obejrzeć zaproponowany przez nauczyciela film, wybrać się na wirtualną wycieczkę po jakimś znanym muzeum lub wystawie, obejrzeć i zrobić zaproponowany przez nauczyciela eksperyment z chemii czy fizyki.  Nauka w domu daje też możliwości inne niż szkoła, np. czytania opracowania materiału lub  książki w ulubionej pozycji i miejscu, np. na kanapie. To nie będzie jednak  tylko nauka. Może uda się porobić coś, na co nie ma czasu w codziennej bieganinie?  Wiemy, jak ważne są dla Was spotkania z rówieśnikami.  Niewychodzenie z domu nie oznacza braku kontaktów z nimi. Fakt, że fizycznie się ze sobą nie widujecie, nie oznacza osamotnienia. Z przyjaciółmi i kolegami możecie się „spotkać”po zakończeniu nauki w mediach społecznościowych , na video rozmowie, pograć  online w grę komputerową, zadzwonić lub po prostu wysłać SMS.

To prawda, że coraz więcej osób choruje, ale tak bywa z chorobą zakaźną i dlatego tym ważniejsze jest to, żebyście przestrzegali reguł. Mimo zagrożenia można normalnie funkcjonować, jednak zachowując znane wam już środki ostrożności.

Szkoda czasu, wykorzystajmy go pożytecznie! Wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas i zdamy egzamin z odpowiedzialności.

Do zobaczenia!

A tymczasem: Bądźmy w kontakcie!

Dyrekcja i Wasi Nauczyciele

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl