Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada 2019, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów z województwa lubelskiego, został zorganizowany po raz dziesiąty przez ZSO Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach. W tym roku nasz przegląd po raz kolejny został objęty honorowym patronatem przez władze całego regionu: Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatowego w Puławach oraz Prezydenta Miasta Puławy.

W czwartek 14 listopada 2019r., po uroczystym otwarciu imprezy, rozpoczęła się część konkursowa. Ponad 60 uczestników walczyło o laur zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkół podstawowych, klasy 7-8 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe. Młodych artystów  dopingowała widownia składająca się z uczniów ZSO nr 2 w Puławach, opiekunów i rodziców wokalistów. Na młodzież, która przybyła na konkurs z całego województwa lubelskiego czekały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, gadżety konkursowe oraz słodka niespodzianka

Po zakończeniu przesłuchań w każdej kategorii wiekowej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach – głównego organizatora, sponsora i pomysłodawcę dzisiejszego konkursu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, Szkołę Językową ABC School of English, Wydawnictwo Oxford, Grupę Deweloperską “MAK DOM” sp. z o.o. – wykonawcę osiedla “Słoneczne Piaski 2”, Sklep Komputerowy „Net Com” oraz Agencję Reklamową Multimedia.

W kategorii: klasy 4-6 szkoły podstawowej

I miejsce zajęła Natalia Kosmowska – uczennica klasy VI w Szkole Podstawowej w Opatkowicach, która wykonała piosenkę  „Fallin” Alicii Keys

II miejsce zajęła Aleksandra Niezbecka – uczennica klasy VI w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej wykonująca piosenkę Christiny Aguilery „Say Something”

III miejsce zajęła Zuzanna Gajor – uczennica klasy VI w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej, która zaśpiewała piosenkę „I will” z repertuaru the Beatles

W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Magdalenie Madejczyk ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli oraz Magdalenie Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach.

W kategorii: klasy 7-8 szkoły podstawowej

I miejsce ex aequo zajęli Jakub Rogala – uczeń klasy VII w Szkole Podstawowej nr 9 w Puławach wykonujący piosenkę „It’s only a Paper moon” Nat King Cola oraz Maja i Bartosz Krokowscy – uczniowie Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich, którzy zaprezentowali piosenkę Alice Merton „No roots”

II miejsce zajęła Julia Jagielska – uczennica klasy VIII w Szkole Podstawowej w Pożogu, która zaśpiewała piosenkę „Valerie” Amy Winehouse.

III miejsce zajęła Natalia Kwas – uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kłoczewie, która wykonała piosenkę „Only Hope” z repertuaru Mandy Moore.

W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Zofii Bednarczyk z Zespołu Placówek Oświatowych w Rososzy oraz Kindze Kasperkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Uchaniach.

W kategorii: Szkoła Ponadpodstawowa

I miejsce zajęła Martyna Pietrzyk – uczennica w II Liceum Ogólnokształcącym w Kraśniku, która wykonała piosenkę Imagine Dragons „Believer”

II miejsce zajęła Dagmara Pacek – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Puławach wykonująca piosenkę Alicii Keys „If I ain’t got you”

III miejsce zajęła Yelyzaveta Medyk – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach, która zaśpiewała piosenkę „Strange Birds” z repertuaru Birdy.

W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Dominice Wiejak z II Liceum Ogólnokształcącego w Puławach oraz Dominice Majcher – uczennicy Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim.

Nagroda specjalna ufundowana przez Dyrektora ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, w tym roku powędrowała do Oleksandry Vyhornitskiej III Liceum Ogólnokształcącego w Puławach

Nagroda specjalna ufundowana przez Dyrektora Powiatowego Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, trafiła w ręce Martyny Stasiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Abramowie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Szanowni Państwo

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach zapraszają nauczycieli oraz uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w X Konkursie Piosenki Angielskiej Szansonada 2019, który odbędzie się 14 listopada 2019r. (czwartek) o godz. 9:00 w ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach (Puławy, ul. Wróblewskiego 11).

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgoda rodziców dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.zsonr2.pl (w zakładce Uczniowie / Szansonada 2019) oraz na stronie PCDZN w Puławach  www.pcdzn.edu.pl

Zapraszamy

Dokumenty do pobrania:

Harmonogram 2019

REGULAMIN

KARTA_ZGŁOSZENIA

KARTA INFORMACYJNA I ZGODA (ZR

zgoda rodzica

KARTA INFORMACYJNA I ZGODA (Z) pełnoletni uczestnik i opiekun

informacja o konkursie

 

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl