Konkurs piosenki niemieckiej „Liebe ist” już po raz szósty

W dniu 8 marca po raz szósty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej “Liebe ist”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

– szkoły podstawowe;

– klasy gimnazjalne;

– szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestnicy przygotowali piosenki w języku niemieckim o tematyce miłosnej. Konkurs rozpoczęli uczniowie pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej nr 5, śpiewając radosną niemiecką piosenkę. Pomimo  trudności językowych uczestnicy wykazali się swoimi talentami wokalnymi. Piosenki wykonywane przez młodych artystów wywoływały skrajne emocje, od radości do wzruszenia.

Po zaciętej walce nadszedł czas na werdykt. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych uzyskała Julia Pszczoła ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żyrzynie.

Wśród uczniów gimnazjum wygrała Anna Piłat z Niepublicznej Szkoły Podstawowej “Klasyk” w Puławach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyły Klaudia Mazur oraz Weronika Olszowa z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz piernikowe serce z piekarni Abramowicz i Spółka Artur Piłat.

Główną organizatorką imprezy była pani  Beata Piesta przy współpracy pani Agaty Łysiak oraz pana Krzysztofa Dąbrowskiego. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu konkursu piekąc ciasta, przygotowując elementy dekoracyjne sali oraz czuwając nad dobrym samopoczuciem gości.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom , którzy ufundowali nagrody i upominki dla uczestników: ZSO nr 2 w Puławach, Piekarni Abramowicz i Spółka, Goethe Institut w Warszawie, Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie, Firmie NaKanu Radosław Łysiak , Pracowni Językowej Puławy.

                                                                                                                        AmeliaChołaj, 8b

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl