Mecz charytatywny

Po raz kolejny  nasza szkoła zorganizowała w hali sportowej MOSiR mecz charytatywny piłki ręcznej pomiędzy byłymi i obecnymi uczniami. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przeznaczone na potrzeby puławskiego hospicjum.

O godzinie 15:15  nastąpiło uroczyste powitanie. Następnie uczniowie ZSO nr 2 zatańczyli “belgijkę”. Coraz bardziej podekscytowana widownia nie mogła doczekać się meczu. Ledwo  rozpoczęły się zmagania, absolwenci zdobyli piersią bramkę. Nie musieli długo czekać, gdyż uczniowie zrewanżować się. Gra była na tyle dynamiczna, że w niektórych momentach na jedną minutę przypadała jedna bramka. Zanim się obejrzałam, minęła pierwsza połowa gry. Zakończyła się ona remisem (9:9). Podczas przerwy odbyły się kolejne pokazy taneczne. Najpierw zatańczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Następnie zaprezentowały się uczennice. Pod koniec przerwy rozpoczęła się licytacja. Do kupienia były między innymi piłki z autografami zawodników. Kibice zawzięcie licytować produkty. Po zakończeniu przerwy rozpoczęła się  druga połowa meczu. Rywalizacja się zaostrzyła. Każdy, nawet najmniejszy błąd, był wychwytywany przez przeciwników i wykorzystywany. Siedziałam w napięciu, obserwując posunięcia zawodników, by po chwili usłyszeć gwizdek oznaczający koniec meczu. Gra zakończyła się wynikiem 15:16 dla uczniów. Po symbolicznym podaniu sobie dłoni przez zawodników, zatańczyła Blanka Grodzicka. Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

A wy komu kibicowaliście? Naszym czy naszym?