Muzyka i taniec drogą integracji

W środę, 6 lutego mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach instrumentalnych prowadzonych pod kierunkiem profesora Leszka Plocha, prezesa Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Wraz z podopiecznymi Fundacji młodzież uczyła się gry na różnych instrumentach, odkrywając tym samym swoje talenty. Nie zabrakło również tańca. Pod czujnym okiem pani Hanny Szczepańskiej-Ploch, choreografa Fundacji, uczestnicy warsztatów wzięli udział w próbie tańców ludowych. Na zakończenie spotkania wszyscy odtańczyli belgijkę. To już kolejne wydarzenie zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariusza, dzięki któremu przełamywane są stereotypy i burzone bariery społeczne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie, odwagę i chęć współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Byliście wspaniali!

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

Warsztaty muzyczno-taneczne

W dniu 6 lutego 2019 r. młodzież z naszego liceum oraz szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyła w warsztatach w parafii Miłosierdzia Bożego z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowiacy” z Warszawy. Całe spotkanie polegało na zajęciach muzyczno-tanecznych oraz poznaniu nowych, bardzo ciekawych ludzi. Nasi uczniowie mogli skorzystać z pomocy prof. dr hab. Leszka Plocha, który z chęcią chciał nauczać gry na przeróżnych instrumentach. Była to pasjonująca nauka przez zabawę. Wiele osób mogło odkryć swoje talenty i uwierzyć w siebie. W przerwach między zajęciami była możliwość zjedzenia pysznego poczęstunku zrobionego przez opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza, które były dodatkowo organizatorkami wyjścia. Dla urozmaicenia pobytu młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach tanecznych. Miała możliwość zatańczenia popularnych tańców ludowych  oraz współczesnych. Wszystko, by rozruszać ciało po wcześniejszych zmaganiach z muzyką. Uczniowie nie potrzebowali długoletnich umiejętności. Wystarczyło poczuć rytm i spróbować.

Zajęcia miały na celu pokazanie jak ważna w życiu człowieka jest tolerancja. Jest to podstawa dzisiejszego świata, który cały czas się zmienia. Nie ma ludzi lepszych i gorszych. W jednym świecie wszyscy jesteśmy równi. Prowadzący starali się również przekazać, że taniec i śpiew łączy oraz otwiera na innych. Dlatego dzięki warsztatom młodzież mogła poznać wielu sympatycznych ludzi, a zdobyte doświadczenia pozostaną w pamięci na bardzo długo.

Weronika Szydłowska 1b LO


© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl