Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej – informacje


 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył naszej szkole utworzenie ośrodka szkolenia w piłce ręcznej dla chłopców w ramach projektu  „ Narodowy program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia w piłce ręcznej (OSPR)”.

Zgodnie z porozumieniem, do szkoły dotarły dwie partie sprzętu sportowego przeznaczonego  dla  nauczycieli i uczniów trenujących piłkę ręczną  – w grudniu 2015r  i w styczniu 2016r.  Otrzymany od Związku Piłki Ręcznej sprzęt to piłki, znaczniki treningowe, płotki, obręcze, siatki – piłkochwyty, torby sportowe, wózki na piłki, pompki dla uczniów oraz gwizdki, stopery, koszulki polo i laptopy dla nauczycieli.  Mamy nadzieję, że nowy sprzęt sportowy w znacznym stopniu usprawni proces szkolenia oraz podniesie poziom sportowy uczniów trenujących piłkę ręczną.


PIERWSZE KONSULTACJE W RAMACH OŚRODKA SZKOLENIA PIŁKI RĘCZNEJ

W dniach 05-08 listopada 2015roku odbyły się pierwsze konsultacje w ramach utworzonego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F.D. Kniaźnina  w Puławach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej.  40 osobowa grupa chłopców  klas  I, II i III z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Puławach, Gimnazjum nr 10  w Lublinie  i Gimnazjum nr 6 z Zamościa  uczestniczyła w zajęciach  w Puławach. Przeprowadzane zostały testy sprawności ogólnej i wytrzymałości.

Uczniowie klas pierwszych i drugich III Liceum Ogólnokształcącego  w Puławach ,,z dawnej piątki” wyjechali na konsultacje makroregionalną do Spały.  Była to niezwykła okazja, aby skonfrontować własne umiejętności z rówieśnikami z innych szkół oraz poczuć się jak prawdziwi zawodnicy pod okiem selekcjonera.

 

zobacz galerię