PIĄTKA NAJLEPSZA W PUŁAWACH!

Możemy nareszcie ogłosić, iż dnia 12 października, po ciężkim boju, licealiści z klasy IIIB odnieśli spektakularne zwycięstwo w trzeciej odsłonie lokalnego turnieju „Bitwa o Puławy”. A był to triumf na każdym froncie, drużyna reprezentująca naszą szkołę – w składzie: Andrzej Wójcik, Maja Różańska, Zuzanna Brzostowska oraz Kuba Klimowicz, pod komendą p. Antoniego Mocarskiego wygrała zarówno rywalizację podczas gry miejskiej (7 październik), jak i turniej wiedzy o Puławach.

“Bitwa o Puławy” to skrótowa nazwa wydarzenia organizowanego przez Mariusza Karolaka i Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, jako Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej
o Puławach. Wydarzenie to adresowane jest do młodzieży szkolnej z terenu miasta Puławy.
Turniej podzielony jest na dwie części: w pierwszym etapie przeprowadzana jest terenowa gra miejska, a po nie odbywa się konkurs wiedzy historycznej. Uczestnicy rywalizują w drużynach reprezentując swoją szkołę. Zwycięża ekipa, która w obu etapach uzyska największą liczbę punktów.

Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem nowoczesnych mobilnych technologii.

Drużyna „Piątka” pokonała zespoły m.in. II Liceum Ogólnokształcącego (popularna „dziewiątka”) oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A.J. Czartoryskiego. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody (m.in. pięknie wydany album o Puławach i voucher w wysokości 100zł do sklepu „Grajdołek”).

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl