SZKOŁA XXI WIEKU

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

 

Szkoła XXI wieku – Zaczynamy projekt Erasmus +

 

Nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu Erasmus + współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. W latach 2017-2019 będziemy współpracować ze szkołami z Czech, Niemiec, Rumunii

i Węgier. Projekt pt. „School 21, digitally and socially yours” ma na celu rozwijanie określonych umiejętności niezbędnych w dwudziestym pierwszym wieku takich jak krytyczne myślenie, komunikacja, współpraca i kreatywność określonych w języku angielskim jako umiejętności 4C.  Umiejętności te będą wykorzystywane do poszerzania wiedzy z przedmiotów nauczanych  w szkołach, np.  geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki i języka angielskiego oraz  zgłębiania tematyki wolontariatu we wszystkich państwach partnerskich.

Dzięki projektowi  uczniowie będą mieli możliwość poznać kulturę, zwyczaje, uczyć się tolerancji oraz nauczyć się podstawowych  zwrotów w  językach  krajów partnerskich. Będą oni również rozwijać umiejętności komunikowania się w języku angielskim, a przede wszystkim zdobywać nowe znajomości i przyjaźnie. Udział w projekcie pozwoli pozbyć się uprzedzeń oraz nabyć pewności siebie.

Realizacja projektu w naszej szkole  to nie tylko możliwość rozwoju dla uczniów, ale również dla nauczycieli i samej szkoły. Nauczyciele będą wymieniać się doświadczeniami i metodami nauczania, co może przyczynić się do podwyższenia  jakości pracy szkoły, promocji w środowisku lokalnym.

 

Jeśli chcesz lepiej poznać naszych partnerów lub dowiedzieć się więcej o projekcie, kliknij na ten link.

https://twinspace.etwinning.net/44282/

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl