WIELKI SUKCES NASZEGO LICEALISTY

 W czasie gdy uczniowie lubelskich szkół odpoczywają na feriach zimowych, niektórzy ciężko pracowali.

W dniu 18 stycznia 2020 r. w Lublinie odbył się finał etapu wojewódzkiego XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nim najlepsi uczniowie z całego okręgu lubelskiego. Olbrzymi sukces odniósł uczeń klasy III b LO- Dominik Osiak. Zajął 5 miejsce w województwie i jako laureat zakwalifikował się do etapu centralnego. Finał odbędzie się na początku kwietnia w Gdańsku.

Dominikowi gratulujemy jego naprawdę imponującego sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszym poznawaniu historii oraz powodzenia w finale, który zapewni Mu indeks na wymarzoną wyższą uczelnię.

To nie pierwszy sukces Dominika. W ubiegłym roku szkolnym zajął I miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bitwie pod Monte Cassino. Główną nagrodą był wyjazd do Włoch na miejsce jednej z najsłynniejszych bitew w dziejach polskiego oręża.

Dominik jest uczniem bardzo pracowitym, choć przy tym skromnym. Potrafi wytrwale dążyć do realizacji swoich pasji i osiągać sukcesy. Mamy nadzieję, że jego przykład będzie inspiracją dla innych uczniów naszej szkoły. Każdy z Was może tak jak Dominik sięgać po najwyższe laury, ale to już zależy od Was – waszego zaangażowania. Jeden z najwybitniejszych wynalazców w dziejach T. A. Edison powiedział : „ Geniusz, to 10 % talentu i 90 % pracy”. Tylko trzeba w to uwierzyć i…….. pracować.

Dominikowi życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim, aby nigdy nie wygasła w nim pasja zgłębiania wiedzy.

Antoni Mocarski

 

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina w Puławach

Projekt i realizacja aweso.pl